Edebifikir Yazarlarından Beklenenler

Dünya kamuoyunun, Edebifikir yazarlarından beklentileri…

***

Abdullah Karaca: Bir an evvel askere gitsin ve eşekten düşsün.

Davut Bayraklı: Üç erkek çocuk bekliyoruz. İsimleri: Malcolm, Necip Fazıl, Muhsin Sezai… Artık şu Sezai Karakoç kitabının da son düzenlemesini yapsın neşretsin. Bir de “o mektuplar”ı gün yüzüne çıkarsın.

Aydoğan K: Türkiye’de varlığı yokluğu tartışmalı yeraltı edebiyatını sarsacak ve daha okunur kılacak bir roman…

Durmuş Karanlıktagezer: Yüz defteri bulan günlüklerini artık yayınlasın.

Üstad Muharrem Cezbe: Hatıralarının 122. cildini artık neşretsin.

Mehmet Erikli: Artık o romanı yazsın.

Mustafa Çolak: Artık o romanı yazma umudunu terk etsin.

Bilal Can: Hazırda beklettiği 29 kitabını aynı anda bastırsın.

Sulhi Ceylan: “Vâridat” şerhi yazsın. “Darıca-Kadıköy” hattını kaleme alsın. Artık ölsün!

Bahadır Dadak: “Matmazele Mektuplar”ı tamamlasın. Artık şiir yazmaya çalışmasın. Her gün sözlük okusun. Hulki Aktunç’un “Büyük Argo Sözlüğü”nü harita metot defterine el yazısıyla yazsın.

Pelin Batur: Woody Allen’e yazdığı mektupları kitaplaştırsın.

Mehmet Raşit Küçükkürtül: Tuttuğu defterlerin tıpkıbasımını yayınlasın. Reiner Stuch’ı dövecek bir İsmet Özel biyografisi yazsın. Sabahları meyve ile kahvaltı yapmayı bıraksın. “Türk Kahvesi: Yapılışı-Tarihi-Adabı-Poetikası” başlıklı bir cep risalesi yazsın.

Ömer Ertürk: “Serhat Boyu Yazıları” başlığında bir kitapta gündelik hayatın ayrıntılarını, sudan çerden çöpten konuları Memduh Şevket Esendal letafetinde kaleme alsın.

Mücahit Emin Türk: “Sezai Karakoç’un Poetikası” adlı iki bin sayfalık çalışmasının son okumasını yapmak üzere eve kapanacak zaman bulsun.

Fedai Tunca: “Vedat Milor ile Yemek Sohbetleri” kitabı projesini hayata geçirsin.

Mehmet Emin Oyar: Enis Batur’un gezi yazılarını okuyup “Ya bunları ben de yazarım” deyip gaza gelsin ve seyahat yazıları yazsın.

Abdülkerim Kolat: Hikâyelerini kitap hâline getirsin.

Emre Baştuğ: “Ben Bosna’dayken” isimli hatıra kitabını lütfen sansürsüz olarak neşretsin. “Sarışın mı Esmer mi?” marşını yeniden bestelesin.

Raşit Ulaş Çetinkaya: Muş’a gitsin. Çerden çöpten, basit konuları anlatan, keyfekeder nesirler okusun.

Feyza Yapıcı: Katip Çelebi’nin Türk düşüncesindeki yerini tespit eden bir kitap yazsın.

Mümin Munis: “Hz. Şems ile Sohbetler” diye bir kitap yazsın.

Feyyaz Avan: Arkeoloji okumayı bıraksın. Her gün dört saat kitap okusun. Saçını kessin, rejime girsin, müzikten el etek çeksin. O top sakalları da görmeyelim!

DİĞER YAZILAR

6 Yorum

 • yunus f. , 22/01/2014

  Pelin batur kim ya? Muthis derecede pelin batuyu animsatiyor ama edebifikirin klavyesinin tuslarinin bu isme gitmeyecegini biliyorum.

 • Muhammed Veled Abdül Aziz , 16/01/2014

  Ülkemizde bir edebiyat okulu açmaya karar verdik. Sizleri hoca olarak aramızda görmek istiyoruz. Müdürlüğü Mehmet Raşit Küçükkürtül’e vereceğiz muhakkak

  cevaplarınızı Moritanya İslam cumhuriyeti elçiliğine evet olarak bildirmeniz dileğiyle …

 • leylekcik , 16/01/2014

  sizin işiniz yine iyi dağ bayır hoplaya zıplaya gezip toz oh mis. ben n’apayım? lak lak lak kafam şişti ölüp gitcem hala kurtulmadım bu lakırtılardan. lakla lakla daha nereye kadar laklayacağım bıktım usandım canımdan bezdim yeter artık.

 • şehrin azizi , 15/01/2014

  tüm bu yazılanlar keşke edebifikir yayınlarından yayınlansa. olağanüstü çalışmalar olurdu. bu arada edebifikir yayınevi olmayı düşünüyormu?

  • mustafa sarıgül , 16/01/2014

   edebifikir yayınevi açmayı düşünürse her türlü katkıyı sunmaya hazırız, edebifikir ile büyük işler başaracağımıza inanıyorum.

 • mustafa sarıgül , 15/01/2014

  çok güzel, çok güzel… sizleri çok seviyorum. bütün edebifikir yazarları ile çok büyük işler başaracağımıza inanıyorum. mümkünse şişli’de hep beraber bir akşam yemeği yiyelim. allah’ıma binlerce şükürler olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir