Zakkum Ağacı Esanslı Kepeğe Karşı Etkili Bakım Şampuanı Hediyeli Absürt Test

Cevaplarınızı testin altına yorum olarak yazabilirsiniz. Arzu ederseniz Mehmet Raşit Küçükkürtül’ün dedesinden arakladığı ve saatini 150 Türk Dolarından kiraladığı 1865 model Hansen Writing Ball marka daktilosuyla temize çekip Maraş Evkaf Nezaretinden tele-faksla gönderebilirsiniz. Arzu ederseniz ceylan derisine yazıp elden de teslim edebilirsiniz. Size inancımız tam, bu işi başarabilirsiniz!

NOT: Testimizin tamamını doğru cevaplayan okurlarımıza, Zakkum Ağacı Esanslı Kepeğe Karşı Etkili Bakım Şampuanı hediye edilecektir.

***

1. Şuara-i nisadan merhume Gülten Akın hanımefendinin, paralel evrende İbrahim Orhun Kaplan’ın yer yer üç metreyi bulan gür saçlarını görüp dehşete kapılmasıyla cûşu hurûşa geldiği ve sekârat halinden uyanıp kaleme aldığı iddia edilen, “Kestim kara saçlarımı n’olacak şimdi / Bir şeycik olmadı – Deneyin lütfen – / Aydınlığım deliyim rüzgârlıyım / Günaydın kaysıyı sallayan yele / Kurtulan dirilen kişiye günaydın” şiirinin ismi aşağıdakilerden hangisidir?

A. Kestim Kara Saçlarımı
B. Lanetlilerin Saç Stili
C. Bir İKEA Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu
D. Diferansiyel Denklemler
E. Şiirimiz Karadır Abiler

2. En nahif, en masum, en sevecen anlarda bile hayatı sert bakışları ve şedit kavrayış biçimiyle anlamlandırarak gür saçlarıyla içindeki sevgi pıtırcığını profesyonelce saklayan, Fazlıoğlu Maden Suları Türkiye Distribütörü kimdir?

A. Osman Yüksel Serdengeçti
B. Danla Bilic
C. Şaban Gökbakar
D. Chieh She Shuai
E. İbrahim Orhun Kaplan

3. İnsanın lâhutî mana arayışı ile başlayan sarkastik yolculuğunda, eşyaya anlam verme teşebbüsleriyle bedenine tapmak arasında sıkışıp kaldığı durumu tanımlayan ontolojik kavrama Chicheva dilinde verilen isim nedir?

A. Faucault Sarkacı
B. Stockholm Sendromu
C. Elektromanyetik Seyr-i Sulûk
D. Biyometrik Vesika Çekimi
E. İbrahim Orhun Kaplan

4. Platon’un mağara alegorisine tepki olarak dünyaya gelen ve “Kafkaesque Meaning” edebiyat kuramını “Arabesque Çighkoffting” müzik teorisiyle destekleyen Urfalı sanat duayeni İbrahim Tatlıses’in Avrupa’da aylar boyunca listelerin başından ayrılmayan Zalımın Kızı Albümüne “Dili bülbül gaşı kemanı getir le le / Git ara bul getir saçlarını yol getir” parçasıyla destek veren, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pedikür-Manikür Ana Bilim Dalı Başkanı, meşhur güzellik uzmanımız kimdir?

A. Daron Acemoğlu
B. Bamsı Beyrek
C. Taylor Swift
D. Hasan İzettin Dinamo
E. İbrahim Orhun Kaplan

5. “Saç” kelimesinin Japonca yazımı aşağıdakilerden hangisi olmayabilir?

A. 愛
B. 父親
C. 髪
D. 車
E. 神

6. Dünya ve çevre gezegenlerin edebiyat mahfillerinde büyük infial oluşturan, “Haberim yokmuş gibi çek pampa!” kitabıyla Üranüs Nobel Edebiyat Ödülünü kazanan meşhur tarih yazımı profesörümüz kimdir?

A. Ruhi Çenet
B. Hans Zimmer
C. Osman Tanburacı
D. J. R. R. Tolkien
E. İbrahim Orhun Kaplan

7. Yukarıdaki görselde kaç adet “üçgen” vardır?

A. 5
B. 4
C. 3
D. 2
E. 1

8. Yoğun ısrarlarına rağmen sırma saçlı fotoğraflarını çekmediği gerekçesiyle meşhur foto-muhabir Ara Güler’in bombalı suikastından sorumlu tutulan, 90’lar boyunca ismi beyaz Toroslar ve faili meçhullerle anılan Açık Yeşil kod adlı emekli Yarbay ve Jitem gerillası kimdir?

A. Pablo Escobar
B. Hüseyin Baybaşin
C. Frodo Baggins
D. Çinçinli Gandalf
E. İbrahim Orhun Kaplan

9. Sağ eliyle tezini yazıp, sol eliyle caffè macchiato’sunu yudumlayabilen, aynı anda 10.000 santrigratı bulan yakıcı bakışlarını 47 derecelik açıyla güney yönüne çevirip sol ayak parmaklarıyla selfie çekebilen ve sağ ayak parmaklarıyla eşsiz fotoğraflarına filtre atabilen dünyaca ünlü akrobatımız aşağıdakilerden hangisidir?

A. Murat Menteş
B. Ahmet Ümit
C. Jane Austen
D. Ecem Ayhan
E. İbrahim Orhun Kaplan

10. A berberi İbrahim’in saçlarını tek başına 12 saatte, B berberi 8 saatte kesebilmektedir. C berberinin kalfası ise 24 saatte kesebiliyor. A ve B berberi 4 saat boyunca ortak saç kesimi yaptıktan sonra C berberinin kalfası da çalışmaya katılıyor. Buna göre 3 berberin ortak çalışmasıyla İbrahim’in saçları kaç saatte kesilir?

A. 6
B. 8
C. 7.5
D. 10
E. 12

11.Aşağıdakilerden hangisi Osmanlı Kuruluş Dönemi’nde meydana gelen ve Sırma Saçlı İbrahim Paşanın komutasında Frenk kâfirlerinin alaşağı edildiği savaşlar arasında yer almaz?

A. II. Blendax Muharabesi
B. Elidor Çıkartması
C. Schwarzkopf Meydan Savaşı
D. Pantene Muharebesi
E. Hacı Şakir Ayaklanması

 Edebifikir

DİĞER YAZILAR

6 Yorum

 • İhsan , 17/05/2023

  Hepsi E
  eeeeeeeeeee

  • Mantıku't Tayr , 18/05/2023

   1-A 2-E 3-E 4-E 5-E 6-E 7-Soru hatalı orda üçgen yok sırma saç var 8-E 9-E 10-E 11-E

 • Yar saçların lüle lüle , 17/05/2023

  Sorularda hata var! Hatta hatalarda da soru var. Hatalar ve sorular hangi evrende cevapları bulur. Cevap bulmak yeterli midir yoksa doğrulukları sinanacak mıdır? Doğruluk ölçütü nedir? Saç uzatmanın hükmünü hangi hocaya soralım bize doğru fetva versin?

  • FETVA VEREN HOCA , 27/05/2023

   Son sorunun cevabı: Caiz

 • Zakkum sever , 17/05/2023

  1e
  2e
  3c
  4v
  5b
  6e
  7e
  8e
  9b
  10c
  11 c

  zakkum esansı 💣

 • Kiralık olamayan dayre , 17/05/2023

  1-D 2-E 3-E 4-C 5-E 6-E 7-Bu soru hatalı olabilir.Çünkü resimde üçgen yok, delikanlılığın kitabının şekli var.Dikdörtgen.8-E 9-D 10-A  11-A

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir