7. Uluslararası Fetih ve Gençlik Buluşması

7. Uluslararası Fetih ve Gençlik Buluşması Başlıyor…

İstanbul’un Fethi’nin 561. yıldönümü kapsamında binlerce öğrenci bir araya geliyor. Bu yıl 7.’si düzenlenecek olan ‘Uluslararası Fetih ve Gençlik Buluşması’, İstanbul’da Fetih ruhunu solumak adına yirmi dört farklı ülke öğrencilerini de bir araya getiriyor.

Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (Genç-Kon) ve Mostar Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun düzenleyeceği ‘Uluslararası Fetih ve Gençlik Buluşması’ 3-4 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da yapılacak farklı etkinliklerle gerçekleşecek.

İstanbul’un tarihi mekânlarının gezileceği, Fetih’i daha iyi hissedebilmek adına Fatih Camii ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın kabrinin ziyaret edileceği etkinlikler kapsamında; 3 Mayıs Cumartesi Günü Mostar Gençlik Muhabbet Petekleri Bilgi Yarışması Türkiye Finali ile İstanbul Kültür ve Medeniyet Gezisine ayrılmış, 4 Mayıs Pazar günü Saat 14.00’de ise Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksinde; Türkiye’nin ilk ve tek canlı performans sergileyen “Biltek Koleji Çocuk Mehteran Takımı”,Singapurlu müzisyen Razif Abdulaziz’in seslendireceği eserler, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Sanatçı “Meddah-ı Fakir Yusuf Duru”, TV ekranlarından tanıdığımız Kum Sanatı Ustası “Veysel Çelikdemir” ve TRT ekranlarından aşina olduğumuz güler yüzlü sanatçı “Bekir Develi” ile 7. Uluslararası Fetih ve Gençlik Buluşması 50 ilden onlarca otobüs ve binlerce üniversiteli öğrencinin katılımıyla gerçekleştirecek.

Geniş bilgi: www.mostargenclik.com

DİĞER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir