Kültürelf

kulturelf

Edebifikir, internet âleminin özgürlüğünü simgeleyen blogları destekler.

***

Kültürelf; 2011 yılının soğuk bir  Kasım gecesinde, maddi kaygılarla oluşturulmuş, her bir sayfası popülist kalemlere teslim olmuş edebiyat girişimlerine tepki olarak doğdu. 2 yıldır yayında olan Kültürelf, onlarca içeriği ve binlerce ziyaretçisiyle; eli kalem tutan, çok okuyan, çok düşünen, tefekkür eden edebiyat dostlarını buyur ediyor.

Peki bu garip isimli girişim neyin nesidir?

Günlük yaşamda da sıkça kullandığımız, “kültür” kelimesi ile İskandinav mitolojisinde küçük peri anlamına gelen, “elf” kelimesinin birleşmesi sonucu oluşmuştur. Bir nevi kavramsallaşmıştır.

Kültürelf: “Yoldayız henüz; yollar da sever yolcuları.” sloganının ışığında,  edebiyata, kaleme inanan herkesi kervanına katarak, büyük çaplı edebi bir oluşumun temelini atmayı hedefliyor. Yolların da, yolcularını sevdiği bu kutlu yolda, karanlığa haykırılmış şiirlerinizi, yürekten süzülmüş türkülerinizi, taşra kokulu romanlarınızı ve her biri büyük emekler karşılığında oluşturulmuş değerli metinlerinizi beklemekte. Kültürelf, vizyonunun bir gereği olarak; amatör kalemleri, profesyonellerden daha fazla önemsiyor. Bu sebeple, amatör ruhlu, genç ve dinamik kalemleri, mütevazı ortamına davet ediyor. Şiir, öykü, kitap eleştirisi, kitap incelemesi, müzik, sergi, tiyatro, sinema vb. bir çok kategoride hazırlanmış içeriği ile, değerli okurları ağırlamaktan mutluluk duyacaktır. Okuyarak, yazarak, eleştirerek, sorarak, irdeleyerek bu platformdaki yerinizi alabilirsiniz.

 

 

Kulturelf.blogspot.com
Kültür-Sanat, Edebiyat Blogu

 

DİĞER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir