Salinger’in Yayımlanmamış 5 Kitabı

cavdar tarlasinda cocuklar

Hayatının son 45 yılını insanlardan uzakta, eser yayımlamadan geçiren ABD’li yazar J. D. Salinger’ın yaşamını anlatan belgeselin hazırlıkları sırasında, yazarın yayımlanmamış beş kitabı daha olduğu ortaya çıktı.

J.D. Salinger’ın yayımlanmamış beş kitabının 2015-2020 arasında basılacağı iddia edildi. “Çavdar Tarlasında Çocuklar” kitabının yazarı J. D. Salinger’ın ölümünden üç yıl sonra, eylülde yayımlanacak “The Private War of J.D. Salinger” adlı biyografinin yazarları David Shields ve Shane Salerno yazarın yeni kitaplarının yayımlanabileceğini iddia etti.

2010 yılında, 91 yaşındayken hayatını kaybeden ve en çok 1951 yılında basılan romanı “Çavdar Tarlasında Çocuklar / The Catcher in the Rye” ile tanınan J. D. Salinger’ın hayatına dair hazırlanan belgesel “Salinger,” ve onunla bağlantılı olan “The Private War of J.D. Salinger” isimli kitapta hayatının sonuna kadar düzenli olarak yazdığı bilinen ancak bu çalışmalarını yayınlamayan yazarın yeni kitaplarının basılacağı söylendi.

Biyografi kitabına göre yayınlanmamış Salinger eserlerinde, “Çavdar Tarlasında Çocuklar”ın ana karakteri Holden Caulfield, Salinger’ın travmatik 2. Dünya Savaşı deneyimleri ve “Franny and Zooey”nin de aralarında olduğu Salinger eserlerde yer verilen Glass ailesi yer alacak ve kitaplar 2015-2020 zaman aralığında basılacak.

 

Kaynak: Bilumum siteler

 

 

DİĞER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir