“Tanpınar’ın İzinde Beş Şehir”

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (İTEF) 30 Ekim-10 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul, Erzurum, Konya, Bursa ve Ankara’da gerçekleştirilecek. Etkinliğin bu yılki teması ‘Şehir ve Oyun’ olarak belirlendi.

Festival, beşinci yılında yine okuma ve söyleşiler, sektörel buluşmalar, çocuklarla etkinlikler ve Türk edebiyatının uluslararası edebiyat çevrelerine tanıtılmasını amaçlayan edebiyat söyleşilerine ev sahipliği yapacak.

İTEF, bu yıl edebiyatseverleri 15 ülkeden 50’yi aşkın yazarla buluşturacak.

Festival kapsamında gerçekleştirilecek özel projede Arjantinli yazar Alberto Manguel, “Tanpınar’ın İzinde Beş Şehir” etkinliği kapsamında Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ‘Beş Şehir’ kitabında anlattığı Erzurum, Konya, Ankara, İstanbul ve Bursa’ya ikişer günlük ziyaretlerde bulunacak ve izlenimlerini proje kapsamında kitaplaştıracak.

İstanbul’da Cezayir Restoran, kargArt ve Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’nin birer Amsterdam kahvesine dönüşeceği ‘Café Amsterdam’ gecelerinde; Türk ve yabancı yazarların katılacağı okuma ve söyleşi etkinlikleri, fantastik edebiyat panelleri ve masa oyunları düzenlenecek. (Bilumum Ajanslar)

DİĞER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir