Ümraniye’de Yarışma Heyecanı

umraniye siir yarismasiBu bir uyarıdır. Ey ressam, öykücü ve şairler! Bu sene Ümraniye Belediyesi’nin yarışmalarından hiç birine katılmayın. Yoksa kötü olur. Her sene aşırı katılım sebebiyle biz kazanamıyor ve bir sürü paradan mahrum oluyoruz. Bu sefer buna izin vermeyeceğiz. Çeşitli hile, torpil ve adam kayırma yöntemlerinden hiç birini kullanmadan bunu nasıl yapacağımızı biz de bilmiyoruz ama bu sefer kararlıyız. Bu paraları almamız lazım. Şimdi;

Bahadır Dadak Resim Yarışmasından: 10.000 TL
Mehmet Erikli Hikâye Yarışmasından: 8.000 TL
Sulhi Ceylan: Şiir Yarışmasından: 5.000 TL

kazandığı zaman toplamda elimize 23.000 TL geçmiş oluyor ki bu bizim bir yıllık kitap ve çay paramız…

Not: Belediye başkanını tanıyan varsa bize haber versin. Eğer Başbakanı tanıyan varsa acil haber versin. Kimseyi tanımayan varsa o da haber versin. Kiminin torpili, kiminin duası demişler…

***

Ümraniye’de Yarışma Heyecanı 10. Kez Başladı!

Her yıl düzenlediği yarışmalarla edebiyat ve sanat dünyasına yeni yetenekler kazandıran Ümraniye Belediyesi, bu yıl 10. kez düzenlediği Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmaları için start verdi. 

En güzel resime 10 bin TL ödül!

Bu yıl 10. su düzenlenecek olan ‘Geleneksel Resim birinciliği elde eden esere 10 bin, ikinciye 8 bin, üçüncüye 6 bin ve her biri 2 bin TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 44 bin TL para ödülü verilecek. Teması ‘100. Yılına Girerken Çanakkale Destanı’ olarak belirlenen yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri, düzenlenecek bir törenle verilecek. Öte yandan ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli yerlerde sergilenecek. Yarışma için son başvuru tarihi ise 28 Şubat 2014 Cuma. 

10. Geleneksel hikâye yarışması

Yurt içi ve yurt dışından önemli oranda katılım gerçekleştiği hikâye yarışması bu yıl serbest temalı olacak. Hikâye yarışmasında birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin, üçüncüye 4 bin ve her biri 1.500’er TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere, toplam 33 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat dünyasına kazandırılacak. Hikâye yarışması için son başvuru tarihi 20 Aralık 2013 Cuma.

Şairler ödüller için yarışacak

Teması “100. Yılına Girerken Çanakkale Destanı” olarak belirlenen şiir yarışmasında, birinciliği elde eden şiire 5 bin, ikinci şiire 4 bin, üçüncüye 3 bin ve her biri 1.000’er TL’den 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 22 bin TL ödül verilecek. Şiir yarışmalarında dereceye giren eserler, önceki yıllarda olduğu gibi kitaplaştırılacak. Şiir yarışması için son başvuru tarihi ise 20 Aralık 2013 Cuma.

 

 

DİĞER YAZILAR

2 Yorum

  • recep tayyip erdoğan , 03/10/2013

    yıllık kitaba ve çaya 23.000 lira veriyorsanız siz kazandınız biz kaybettik demektir. şu an gönlümü fethettiniz sizi şampiyon ilan ediyorum.

  • hasan can , 03/10/2013

    bütün ödüller edebifikir’in olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir