Vatikan’ın Cinci Hocası Var da Bizim Neyimiz Eksik?

Edebifikir olarak toplumsal bir meseleye eğiliyoruz. Araştırmacı ve dayatmacı kişiliğimiz bir eksikliği – ki bu eksiklik büyük bir eksikliktir- gidermek için gerekli mercilere sesleniyor. Bizim neyimiz eksik. Herkesin var da bizim neden yok?

Moralimiz çok bozuluyor. Eksikliklerimiz canımızı çok sıkıyor. Gerekli mercii lütfen bu işe el at. Bizim Vatikan’dan neyimiz eksik?  Elin Vatikan’ı cinci hoca kadrosu açmış, yıllardır inananlarına hizmet veriyor.

Konstantin filmini izleyin. Bakın bakalım orada cinci hoca nasıl yetiştiriliyor. Adam; kutsal sular, böcek bacakları vb. değişik aksesuarlarla resmen bir süper kahraman gibi. Kışkışlıyor tüm kötü cinleri. Karate desen karate de biliyor. Psikoloji eğitimi bile almış. Metafizik eğitimi zaten var…

Peki ya bizim Diyanetin neden cinci hocaları yok? Neden cinci hoca yetiştirip halkımızın hizmetine sunmuyor? Bu eksikliğin yani diplomalı, diyanet belgeli cinci hocaların en kısa zamanda yetiştirilip, göreve getirilmesini istiyoruz.

Durum ortada. Halkımız Diyanetten bir şey göremeyince kendisi bu eksikliği gidermeye uğraşıyor. Ve eline gözüne bulaştırıyor. Zira millet cinci hocalara gidip abuk sabuk şeyler yapıyor bu da bizim canımızı çok fena sıkıyor. Milletimiz cebine göz dikmiş bu cinci hocalardan kurtulmamız şart.

Kardeşim cinci hoca istiyoruz.  Öyle Kızılcahamam’larda seminerler yapmak kolay. Biraz da toplumsal meseleleri halletseniz ya.

DİĞER YAZILAR

1 Yorum

  • yunus f. , 18/10/2014

    Edebifikirde bu habere ilk kez rastladm, komikmis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir